Warsztaty degustacji piwa


POZNAJ PIWNY ŚWIAT
Warsztaty degustacji piwa!


Poznaj bliżej style piwa! Spróbuj aż 9 specjalnie wyselekcjonowanych piw w różnych stylach i gatunkach.

Naucz się praktycznych technik degustacyjnych i trików, z których korzystają degustatorzy i profesjonalni piwni sędziowie by wydobyć smak trunku.

Poznaj tajniki piwnego świata i spędź blisko 4 godziny dobrze się bawiąc w towarzystwie fanów dobrego piwa.Zobacz jak wyglądają nasze warsztaty!
 


Dzięki warsztatom degustacyjnym spróbujesz 9 różnych piw w 9 różnych stylach, a także:
 

 • Pokażę Ci jak różnorodne potrafi być piwo mimo tego, że powstaje z zaledwie 4 składników, dzięki temu poszerzysz piwne horyzonty i spróbujesz piw w stylach, których być może jeszcze nigdy nie piłeś
   
 • Jak krok po kroku degustować piwo -  dowiesz się na co zwracać uwagę pijąc piwo, aby smakowało najlepiej jak to możliwe. Są pewne triki i zasady, których zastosowanie zmienia odbiór każdego piwa przez nasz mózg!
   
 • Poznasz techniki degustacyjne, dzięki którym będziesz wiedział co robić, aby piwo smakowało Ci jeszcze lepiej, a Twoje zmysły smaku i węchu wyczuły subtelne nuty aromatyczno-smakowe, któe często są ukryte 
   
 • Jak różnorodny może być aromat chmielu i słodu? Do rąk własnych dostaniesz próbki różnorodnych chmieli i słodów używanych w piwowarstwie, będziesz mógł ich dotknąć, powąchać je, a nawet... zjeść! :)
   
 • Poznasz style piwne charakterystyczne dla takich krajów jak: Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Belgia, czy USA. Zobaczysz jak różnią się nie tylko gatunki piw, ale także podejście do piwowarstwa i kultura piwna tych krajów. Powiem Ci także, jak na tym tle wypada Polska ( A dzieje się u nad dużo dobrego!)
   
 • Wcielisz się w rolę członka panelu sensorycznego i weźmiesz udział w prostym i praktycznym ćwiczeniu sensorycznym. Doświadczysz, jak Twoje zmysły węchu i smaku pracują w praktyce!
   
 • Pokażę Ci strony, serwisy i aplikacje, w których znajdziesz informacje o piwie, co ułatwi Ci jego wybór, bo zawsze będziesz mógł sprawdzić jak inni oceniają piwo, które zamierzasz kupić. 
   
 • Dowiesz się co mówi etykieta piwa, czym różni się dolna fermentacja od górnej, czym jest IBU i ekstrakt. Wszystkie piwne terminy wyjaśnimy i omówimy, żebyś wiedział jak czytać etykiety piwa i co zawarte tam informacje mówią o samym piwie, a mówią naprawdę dużo!:)
   
 • Dlaczego w USA znajdziemy źródło wszystkiego co najgorsze i wszystkiego co... najlepsze w piwowarstwie? Poznasz bliżej historię piwa i to jak zmieniało się ono na przestrzeni wieków, a zmieniało się baaaardzo! 
   
 • Jak za pomocą jednej, prostej techniki wyczuć w piwie nuty metaliczne i skąd tak naprawdę one się biorą? (i nie jest to kwestia zamknięcia piwa w puszce!)
   
 • Dlaczego picie bardzo zimnego piwa to nie jest najlepszy pomysł i jak dopasować temperaturę do konkretnego stylu piwa, okoliczności oraz naszych oczekiwań?
   
 • Jak jedno proste ćwiczenie jest w stanie podnieść Twoją czułość sensoryczną i nauczyć Cię dostrzegać i czuć więcej w każdym piwie! (wykonamy je wspólnie)
   
 • Jakie sztuczki stosują koncerny piwowarskie, aby ich piwo było zawsze tanie, nawet w czasie kryzysu i inflacji
   
 • Dlaczego w wielkich browarach komercyjnych nie znajdziesz ani jednej szyszki chmielu i jak ten fakt wpływa na gotowe piwo?
   
 • Czy szkło, z którego pijemy piwo ma znaczenie? Pokażę Ci jak za pomocą szkła możesz wydobyć z piwa pełnie aromatu i smaku

   

OK, idę na skróty. Nie czytam dalej. Klikam poniżej i kupuję bilet na warsztaty degustacji piwa! :)

TAK, KUPUJĘ BILET NA WARSZTATY >> 

 


A może chcesz komuś kupić warsztaty na prezent?

Szukasz prezentu na urodziny, imieniny lub inną okazję?
Kup
voucher na warsztaty degustacyjne ważny przez 365 dni!


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O VOUCHERACH >> 

 


Te warsztaty to mix wiedzy, dobrej zabawy i najlepszego piwa!

Pomyśl tylko, jak zmieni się Twoje postrzeganie piwa po tych warsztatach, z jaką łatwością będziesz potrafił wybrać najlepsze piwo dla siebie oraz doradzić swoim znajomym.

Tak, tak! W oczach znajomych będziesz ekspertem i niemal piwnym celebrytą do którego warto zgłosić się po radę! :)

Te blisko 4 godziny warsztatów łączą w sobie wiedzę o piwie i stylach piwnych, techniki degustacyjne oraz praktyczne ćwiczenia na 9 próbkach piwa.

Zdegustujesz piwa w stylach, które są klasykami piwowarstwa czeskiego, belgijskiego, brytyjskiego czy amerykańskiego. Zobaczysz i doświadczysz co różni te piwne kraje i jak wielowymiarowe może być piwo!


Zobacz co o warsztatach degustacyjnych mówią ich uczestnicy i absolwenci: 
 

Jeżeli lubisz piwo, dobrą zabawę i nowe doświadczenia to te warsztaty są właśnie dla Ciebie!


Na tych warsztatach poznasz techniki z jakich korzystają profesjonalni degustatorzy i sędziowie piwni. Pokażę Ci jak w prosty sposób możesz je stosować na co dzień. Dowiesz się również jak dobierać szkło do piwa by uwypuklać jego najlepsze cechy.

Zdradzę Ci też kilka sekretów i tajemnic związanych z działalnością wielkich koncernów piwowarskich.  To wszystko w atmosferze dobrej zabawy i w towarzystwie najlepszego piwa.Co zyskasz biorąc udział w warsztatach degustacyjnych?
 

 • Spędzisz blisko 4 arcyciekawe godziny, doskonale się bawiąc i ucząc w towarzystwie najlepszego piwa, wśród ludzi ceniących ten niezwykły trunek!
   
 • Poszerzysz swoją świadomość sensoryczną, co pozwoli Ci odnajdywać ciekawe smaki i aromaty nie tylko w piwie, ale także w kawie, jedzeniu, czy mocnych alkoholach.
   
 • Od teraz będziesz wiedzieć jakich smaków i aromatów możesz spodziewać się sięgając po dany styl piwny, co ułatwi Ci wybór właściwego dla Ciebie piwa!  
   
 • Nauczysz się dobierać piwo do swoich własnych upodobań sensorycznych, konkretnych sytuacji, a nawet do danej pory roku, czy pogody!
   
 • Dzięki nowej wiedzy, nie raz zabłyśniesz wśród znajomych, gdy w trafny sposób będziesz potrafił doradzać im w wyborze idealnego dla nich piwa
   
 • Może będzie to początek Twojej nowej piwnej pasji, która w przyszłości przeistoczy się we własny browar, pub lub inny piwny biznes? Kto wie!

 

Wybierz miasto i kup bilet na warsztat degustacyjny!
 

Nasze warsztaty degustacji piwa regularnie organizujemy w Krakowie, Warszawie i Kielcach


CENA BILETU: 
222 PLN


Kliknij w grafikę wybranego miasta aby wybrać termin i dokonać rezerwacji miejsca:
 

Nie widzisz powyższych grafik z nazwami miast?
Wybierz miasto klikając tutaj:  KRAKÓWWARSZAWAKIELCE

 

 

Jakie piwa degustujemy na warsztacie?
 

Zawsze skupiamy się na tym aby pokazać Ci jak wiele do zaoferowania ma piwo jako trunek! Zapewne wiesz, że piwo może być bardziej słodkie lub gorzkie, ale czy wiesz, że istnieją także piwa… kwaśne i słone? I to wcale nie oznacza, że są zepsute :)

Piwo to ponad 150 różnych styli i gatunków, a każdy z nich jest na swój sposób unikalny. Naszym celem jest pokazać Ci to w trakcie warsztatów.

Podczas każdego warsztatu degustujemy piwa, w następujących stylach: Pils, American IPA, Weizen, Stout i Porter Bałtycki. Do tego zawsze dobieramy 4 style, które są niespodzianką dla uczestników.


 

Nazywam się Tomek Buczek, jestem piwowarem domowym i entuzjastą dobrego piwa!


W grudniu 2019 roku założyłem piwny projekt edukacyjny jakzrobicpiwo.pl, na stronie którego właśnie gościsz, a niespełna 2 lata wcześniej, 6 stycznia 2018 roku uwarzyłem swoje pierwsze piwo domowe!

Przez wiele lat związany byłem z branżą szkoleniową, więc prowadzenie warsztatów, kursów, czy pisanie artykułów jest dla mnie naturalne i chętnie dzielę się swoją wiedzą.

Ciągle staram się zdobywać nową wiedzę, jestem absolwentem studiów podyplomowych na Krakowskiej Szkole Browarniczej przy Uniwersytecie Rolniczym.

Zapraszam Cię na moje warsztaty degustacyjne. Jestem przekonany, że będzie to dla Ciebie świetnie spędzony czas! 


 

Wybierz miasto i dokonaj rezerwacji miejsca na warsztatach!
 

Warsztaty degustacyjne prowadzimy obecnie w kilku miastach w Polsce.
Kliknij w interesujące Cię miasto, sprawdź najbliższy termin i zarezerwuj miejsce.


CENA BILETU: 
222 PLN

 


 

Nie widzisz powyższych grafik z nazwami miast?
Wybierz miasto klikając tutaj:  KRAKÓWWARSZAWAKIELCE


Masz pytania? Napisz na:  tomek@jakzrobicpiwo.pl.
 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Akceptuję